Esra Erol’da çocuk gelin skandalını kanıtlayan belge: Canlı yayında aile böyle gözaltına alındı


KIZINI BULMAK İÇİN PROGRAMA BAŞVURDU

Her hafta farklı konu ve konukların yer aldığı Esra Erol’un programında bu hafta anne Songül İpkin, 20 Mart tarihinde 14 yaşındaki kızı Berfin İpkin’in kaybolduğunu belirterek programa başvurdu.

KIZI KAÇIRILDIĞI İÇİN YARDIM İSTEDİ

Anne Songül, Berfin’in kuzeni Cuma tarafından kaçırıldığını söyledi ve yardım istedi.

BAŞLIK PARASINA SATTILAR

Esra Erol ve ekibi kısa sürede gerçeği açığa çıkardı. Cuma’nın amcasının anlattıkları ise kan dondurdu. Amca Ali, Songül ve eşinin kızları Berfin’i 100 bin TL başlık parası karşılığı sattığını söyledi.

“BARIŞMA KARŞILIĞINDA 98 BİN TL YATIRDIK”

İki aile arasında arabuluculuk yapan Ali Öztürk, “İki aile birbirine düşman olmuştu. Ben onları bir araya getirdim. Bana Berfin’in 18 yaşından büyük olduğunu söylemişlerdi gerçek yaşını yayında öğrendim. Berfin’in ailesine barışma karşılığında 98 bin TL yatırdık” diye konuştu.

“ANNE ARTIK YAKAMI BIRAK”

Programı kaçtığı iddia edilen Cuma ile birlikte video çekerek gönderin B.İ ise, annesine seslenerek; “Beni amcamın oğluna zorla vereceklerdi. Ailem bana şiddet uyguluyorlardı. Annem ablama ve yengeme de aynı hareketi yaptı. Yeter anne yakamı bırak. 3 yıldır küçük yaşımda okul okumam gerekirken ben işyerlerinde çalıştım. Küpe dedin gönderdiler, 100 bin lira başlık parası dedin onu da gönderdiler. Daha siz neyin peşindesiniz. Bırakın yakamı artık” dedi.

DEKONT YAYINLANDI

Esra Erol 98 bin TL’lik başlık parasının dekontunu yayınladı.

“DÜŞMANLIĞIM YOKTUR”

Berfin’in babası Ahmet İpkin’in bir kağıda, “Ben Ahmet İpkin kızım Berfin İpkin 2010 doğumludur. Severek birisine kaçmıştır. Ben davacı değilim. Kızıma karşı ve severek kaçtığı Cuma Gezer ile ailesine hiçbir şekilde düşmanlığım yoktur. İsterlerse buyursunlar gelsinler, elimi öpüp barışabilirler” yazarak imza attığı ortaya çıktı.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU

Bugün ise programda yaşananlar bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu.

AİLE ÜYELERİ CANLI YAYINDA GÖZALTINA ALINDI

Esra Erol’da programı ihbar kabul İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekipleri stüdyoya geldi. Polisler B.İ.’nin annesi Songül, satılması için anlaşmaya aracılık eden Ali Öztürk, Cuma’nın amcası Turgut’u canlı yayında gözaltına aldı. Skandala ortak olan şüpheliler hakkında soruşturma açıldı.

İşte gözaltı anları…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir