Netflix Türkiye İçerik Direktörü Pelin Diştaş görevinden ayrıldı

Dünyanın en popüler film ve dizi platformu Netflix’in Türkiye İçerik Direktörü Pelin Diştaş görevinden ayrıldı. Diştaş’ın yerine Özge Bağdatlıoğlu getirildi.

2019’dan bu yana Netflix Türkiye İçerik Direktörlüğü görevini yürüten Pelin Diştaş, aynı yapımcılar ve oyuncularla çalışılması ve projelerin belirli bir tarzın dışına çıkmaması nedeniyle eleştiriliyordu.

Diştaş yerine Türkiye İçerik Direktörlüğü görevine getirilen Özge Bağdatlıoğlu ise 2020’den beri Netflix bünyesinde yer alıyor.

Gazete Oksijen’in haberine göre, Diştaş, değişimi şöyle değerlendirdi:

“Geriye baktığımda pek çok ilki başardığımız, başarılara imza attığımız beş güzel yıl görüyorum. Türkiye’de ve dünyanın her yerinde keyifle izlenen hikayeler anlatmanın gururunu yaşadık. En güzeli de bu tümüyle kolektif bir başarıydı. Bize hikayelerini ve hayallerini emanet eden tüm yaratıcı ekip arkadaşlarıma ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için büyük bir inanç ve gayretle emeğini ortaya koyan kamera önü ve arkasındaki ekip arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim. Bu güç birliği ve ortak inanç sayesinde koyduğumuz büyük hedeflere ulaşmayı başardık. Kendimi çok şanslı hissettiğim bir yolculuktu çünkü sıfırdan başlayarak kurduğumuz bu yolda hem Netflix Türkiye’deki çalışma arkadaşlarımla birlikte yürüme ayrıcalığını yaşadım hem de yurt dışındaki tüm ekiplerin desteğini ve inancını her koşulda yanımızda hissettim. Onlarla birlikte olmak; desteklerine, azimlerine, yaratıcılıklarına şahit olmak hayat boyu unutmayacağım bir deneyimdi. Artık Netflix’ten ayrılmaya karar vermiş olsam da, bu muhteşem ekibin yapacağı her işi hevesle, heyecanla izlemeye devam edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir