Intercity, Aylardır Tartışılan İstanbul Park’ı Tahliye Etti: “Kurtlar Vadisi Operasyonu Bitmiştir”

Son günlerde sık sık tartışmalara gündem olan İstanbul Park ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yarış pistini elinde tutan Intercity, geçtiğimiz gün tüm tesisi resmen devretti. Edinilen bilgilere göre İstanbul Park, an itibarıyla Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından teslim alınmış durumda.

TOSFED, konuyla ilgili olarak oldukça manidar bir paylaşım yaptı. Resmî X hesabından yapılan bu paylaşımda, Necati Şaşmaz’ın unutulmaz repliklerinden Kurtlar Vadisi operasyonu bitmiştir.” ifadesine yer verildi.

İşte TOSFED’in konuyla ilgili ilk paylaşımı

İstanbul’un fetih yıldönümü. #istanbulpark

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamada, “İstanbul Park’ın sonunda tüm sporcular ve Türk sporuna açılmasını çok büyük bir mutlulukla karşıladık.” ifadesine yer verildi. Üçlertoprağı, Formula 1 ile temasların da devam ettiğini belirtti.

Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’ın teslim edilmesiyle ilgili açıklamasına şöyle devam etti:

Federasyon olarak ilk günden bu yana bizim tek arzumuz, sporcularımızın gelişimlerini sağlayabilmek ve Türkiye’yi yurt dışında daha iyi temsil edebilmek adına sporcularımızın ülkemizdeki tek uluslararası yarış pistini kullanabilmesiydi. Devamında Formula 1 başta olmak üzere ülkemize uluslararası yarış serilerinin getirilmesi vesilesi ile hem Türkiye’nin en iyi şekilde tanıtılması hem de spor turizmiyle memleketimize fayda sağlanması için TOSFED olarak üstümüze düşen her türlü görevi üstlenmeye hazırız. Son olarak 2021’de yapılan F1 Türkiye Grand Prix’sini, sportif açıdan büyük bir başarıyla organize edip Uluslararası Otomobil Federasyonundan (FIA) teşekkür almıştık. TOSFED olarak uzun yıllardır FIA’nın yönetiminde görev yapıyor olmamız sebebiyle hem FIA hem de Formula 1’in ticari hak sahibiyle temaslarımız sürüyor. Tüm fırsatları her daim değerlendirmek için çabalıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir