Beşiktaş Başkanı Hasan Arat: UEFA için yardım almalı

Beşiktaş’ta Başkan Hasan Arat, salı günü Almanya’da oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final karşılaşmalarını takip etmek hem de bir dizi temasta bulunmak için Almanya’ya gitmişti. Başkan Arat, Almanya dönüşünde havalimanında açıklamalarda bulundu.

Almanya’da birçok önemli temasta bulunduklarını belirten Hasan Arat, “Gayet iyi geçti. Şampiyonlar Ligi’nde iki tane yarı final maçı izledik. Bayern Münih – Real Madrid ve Borussia Dortmund – Paris Saint Germain maçları. Bunun yanında önemli temaslarda bulunduk. Bu temaslarımız gerek UEFA nezdinde gerek tüm oyuncu ve hocalar nezdinde oldu. Beşiktaş için faydalı bir seyahat oldu. Akşam maçımız var. Salı günü kupa yarı final karşılaşmamız varı. Kupa hedefine giderken bir yandan da yapmamız gereken işleri yapıyoruz. Camia olarak çok ciddi bir planlama içindeyiz. Umarım arzu ettiğimiz sonuçları alırız. Oradaki temaslarımı, yönetim kurulu arkadaşlarımla da paylaşacağım. Mayıs ayının çok yoğun geçeceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

NURİ ŞAHİN CEVABI
Adı siyah-beyazlı ekibin teknik direktörlüğü için geçen Nuri Şahin ile görüşüp, görüşmediği yönünde gelen bir soru üzerine Hasan Arat, “Hedefimizdeki tüm kişilerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Türkiye’de kupadan sonra resmi görüşmeler yapacağız, o görüşmeleri de duyarsınız. Herkesle görüşüp, bize projelerini sunmalarını isteyeceğiz. Beşiktaş bir değişikliğe gitmek zorunda. Yerli ve yabancı herkesin bir çalışma yapıp, bize planlarını göstermesini istiyoruz. İyi bir şey yapmaya çalışıyoruz, Beşiktaş hassas bir dönemden geçiyor. Taraftarların, yönetime inanmasını istiyoruz. Şubat’taki gibi sıkışık değil durum. Arada gelmek istemeyenler vardı, şimdi doğru bir zamanda başladık görüşmelerimize.” diye konuştu.

UEFA İÇİN YARDIM ALMALI
“MHK büyük sıkıntı, o işin çözülmesi lazım. UEFA ilişkilerde yardım alınması lazım. Türkiye’de seyirciyi çekecek hamleler yapılmalı. Beşiktaş adayların listelerinde ve projelerinde, kurullarında bulunmayı mutlaka isteyecektir. Bu normal bir talep. Adayları değerlendireceğiz ve karar vereceğiz.”

“BU ÇEKİŞMENİN KİMSEYE FAYDASI OLMAZ”

Türkiye Futbol Federasyonu’nda yapılacak seçimlerle ilgili düşüncelerini de paylaşan Hasan Arat, “İmzaların toplanması bir niyettir. Saygı göstermek lazım. Yeterli sayıya ulaştığı zaman artık yorum yapılmaz. Her imza kıymetlidir. En önemlisi de o imzaların anlamıdır. Demokrasiden bahsediyor ve tüzüğü önemsiyorsak verilen imzaları dikkate almak ve reddetmemek lazım. Bu çekişmenin kimseye faydası olmaz. Aklı selimin galip geleceğine inanıyorum. Verilen imzaları, kimsenin küçümseye hakkı yoktur. Saygıyla karşılamak, kurallarla oynamamak lazım. İmza veren kulüpleri ben saygı ile karşılıyorum” şeklinde konuştu.

“HERKES, ÖZGÜR İRADESİNİ KULLANMALIDIR”

İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu’nun, TFF’nin 2’nci ve 3’üncü Lig ekiplerine imza atmamaları karşılığında maddi yardımda bulunduğu iddiası sorulan Arat, sözlerini şöyle tamamladı:

“Herkes bir şey söylüyor. Ancak imzaların toplanmasında, bu hareketin başlamasında Sayın Ecmel Sarıalioğlu başkanın ciddi emeği vardır. O emeğe saygı duymak ve kulüplere müdahale etmemek lazım. Oy ile seçildiyseniz, kulüplere baskı yapmayacaksınız. Herkes, özgür iradesini kullanmalıdır. Ben bu gelişimin, Türkiye’de çok önemli ve olumlu bir gelişim olduğunu düşünüyorum. İnşallah seçimlere de çok fazla başkan adayı atılır. Başkan adayları projelerini sunar. Herkes istediği, özgür seçimi yapar. Ben gelecekte böyle bir tablo bekliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir